Apie mus

Apdovanojimas už gerą darbą – pats jo atlikimas (R. V. Emersonas)

Interjero dizainas man – daugiau nei darbas. Didžiausias malonumas – prisidėti prie patogumo, jaukumo ir estetinio grožio kūrimo. Net ir mažiausi pokyčiai Jūsų erdvėje gali turėti teigiamos įtakos Jums, verslo partneriams ar šeimos nariams.

Profesinės žinios bei patirtis rodo, kad XXI-ame amžiuje žmogui interjere svarbiausia – harmonija. Išlaikyti pusiausvyrą tarp grožio ir praktiškumo, tai – pagrindinis kompanijos “IDConcept” siekis. Jo įgyvendinimą trumpai, bet taikliai apibūdina trys žodžiai: idėja, tikslas, funkcionalumas.

Esu profesionali interjero dizainerė. Aukštąjį išsilavinimą – interjero dizaino bakalauro laipsnį – įgijau Vilniaus dailės akademijoje. Dar studijų metais pradėjau taikyti įgytas žinias praktikoje. Mano komanda taip pat profesionalūs interjero dizaineriai, turintys aukštajį išsilavinimą šioje srityje, pilni idėjų ir praktinių žinių.

Interjero dizaine atsiskleidžia ryškiausios mano komandos savybės: kūrybingumas, kruopštumas, atidumas ir nuovoka. Prie viso to pridedant dizaino srities išmanymą bei nuolatinį naujausių tendencijų sekimą, gautas rezultatas pateisina ir įnoringiausio užsakovo lūkesčius. Pagrindinės veiklos sritys, kurias gerai išmanome:
· individualus visuomeninių bei gyvenamųjų erdvių projektavimas;
· projekto įgyvendinimo priežiūra;
· konsultavimas interjero dizaino klausimais.

Teikiamų paslaugų spektras: nuo interjero dizaino projekto koncepcijos iki detaliai išbaigto įgyvendinimo.

Daiva Česnauskaitė

Interjero dizaino paslaugos

Interjero dizaino projektas:

• Erdvių funkcinis zonavimas;
• Naujų/ardomų sienų planas (-ai), išskirtinių sienų detalizacijos
• Detalus baldų išdėstymo planas (-ai);
• Interjero koncepcija – idėjos pateikimas: 3D vizualizacijos, analogai, stilistiniai koliažai;
• Papildomos detalizacijos: židinio, laiptų/laiptų turėklų individualūs projektai;
• Apšvietimo planas (-ai);
• Elektros išvadų planas (-ai);
• Lubų planas (-ai)/ mazgai/pjūviai per lubas;
• Santechnikos pririšimo planas (-ai);
• Apdailos medžiagų parinkimas, nurodymas planuose: sienoms, grindims, luboms;
• Santechnikos prietaisų parinkimas;
• Šviestuvų parinkimas;
• Baldų parinkimas;
• Durų parinkimas/individualus projektas;
• Užuolaidų parinkimas;
• Aksesuarų parinkimas;
• Reikiamų baldų projektavimas;
• Projekto įgyvendinimo priežiūra.

XXI amžiuje interjero dizaineris nėra „tabu“. Juk kiekvienas pasvajojame apie jaukius, praktiškus, šiltus namus. Tačiau, ne kiekvienas įsivaizduojame, kaip tai padaryti. Be to, ne kiekvienas turime laisvo laiko lakstyti po parduotuves renkantis baldus, šviestuvus ar kt. daiktus, nekalbant apie apdailos medžiagas. Tai turbūt viena iš sunkiausių ir atsakingiausių žmogui užduočių, norint, kad interjeras įgautų reikiamą nuotaiką, charakterį. Norint, kad interjeras būtų tobulas, atpirktų visus lūkesčius, būtina jį pradėti projektuoti nuo pat pradžių.

Erdvių funkcinis zonavimas: turint architektūrinius sienų planus, galima spręsti apie praktišką patalpų išdėstymą.

Naujų/griaunamų sienų planas (-ai), išskirtinių sienų detalizacijos: šis etapas vienas iš svarbiausių. Per šį etapą sprendžiasi ne tik jau esamų sienų padėtis, bet ir pateikiamos naujų sienų konstrukcijos (pvz.: nišos, vamzdžių apdirbimai..) kurios įtakoja interjero idėjos sprendimą. Kartais užtenka patraukti dalį sienos 30cm ir išspręsti begalę problemų, praktiškumo, erdvės išnaudojimo klausimais.

Detalus baldų išdėstymo planas (-ai): suformavus erdves, reikiamas sienas, kitas etapas – baldų išdėstymas taip, kad jais būtų praktiška naudotis, kad baldai neužgožtų erdvės, ir kad visi baldai kartu atrodytų, kaip bendro dizaino dalis.

Interjero koncepcija – idėjos pateikimas: projekto idėja, stiliaus parinkimas, poreikių, norų apibendrinimas, suprojektuojant vientisą, harmoningą interjerą. Pateikiama šiomis formomis: 3D vizualizacijomis, analogais, stilistiniais koliažais:

3D Interjero vizualizacijų kūrimas: tai puiki priemonė išreikšti sukurto interjero projekto idėją. Kuriant 3D vaizdelius, klientai realiai mato savo būsimo Interjero viziją , gali suprasti realų erdvės mastelį, pvz.: sprendžiant praėjimo klausimus ir pan. Eskizuojant ranka, dažniausiai mastelis „pabėga“, būna taip, kad interjero eskizas atrodo nepriekaištingai, tačiau nelabai atitinka realybę. 3D vizualizacijų pavyzdžiai:

– Pateikimas analogais:
– Pateikimas stilistiniais koliažais:

Elektros instaliacijos planai: brėžiniuose yra nurodomi jungikliai, rozetės, kabeliai, apšvietimas ir kt. elektros prietaisai.

Santechnikos pririšimo planai: detaliuose baldų išdėstymo planuose jau būna nurodoma santechnikos prietaisų padėtis. Tačiau, detalizuojant, būtina nurodyti tikslius padėties matmenis. Šis planas dažniausiai būna surištas su plytelių klojimo schemomis.

Plytelių klojimo schemos: nurodoma plytelių kompozicija, klijavimo kryptys. Tai puiki pagalba plytelių klijavimo meistrams.

Lubų planai: lubos vienos iš svarbiausių elementų. Jos lemia ne tik patalpos aukštį, bet ir būsto jaukumą, vientisumą. Lubų suprojektavimas – tai profesionalo darbas. Menkiausia klaida nuleidinėjant lubas, gali paversti patalpą vieta, kurioje nenorėsite būti.

Interjero apdailos medžiagų, spalvų, baldų, aksesuarų parinkimas: kai interjero idėja struktūriškai įgyvendinta, lieka „visus taškus sudėti ant i“. Tai turbūt pats smagiausias interjero kūrimo etapas, kai baltos sienos įgauna atspalvį, kai tuščia erdvė užpildoma jaukiais daiktais, kai supranti, kad kiekvienas daiktas turi savo prasmę ir vietą, o kartu sudaro tokią visumą, kuri atspindi tai kas buvo sumanyta. Šis procesas taip pat labai atsakingas, neužtenka vaikščioti po parduotuves ir pirkti tai kas pirmiausiai kremta į akis. Kiekvienas daiktas, spalva, medžiaga turi būti apsvarstyti ir įvertinti, kad nusipirkus, netektų išmesti dėl nepatogumo ar tiesiog nederėjimo prie aplinkos.

Baldų projektavimas: dažniausiai projektuojami virtuvės baldai. Turbūt identiškų virtuvių išplanavimų sunku rasti ir pritaikyti pirktus jau pagamintus virtuvės baldus praktiškai neįmanoma (būna išimčių). Čia svarbu ne tik grožis bet ir ergonomiškumas. Norint namuose džiaugtis tobula virtuve, būtina atsižvelgti į tam tikrus projektavimo principus. Šiais laikais žmonės linkę taupyti, tad dažniau renkasi baldų gamybą pagal individualius užsakymus. Dizaineris (-ė) gali padėti išspręsti techninius, dizaino, stiliaus ir kt. klausimus. Projektuojami baldai : nuo miegamojo, svetainės ir kt. kambarių baldų komplektų iki sienų ar kt. dekoracijų, meno kūrinių.

Interjero dizaino projekto įgyvendinimo priežiūra/konsultavimas: tarp interjero dizainerio bei projekto realizavimo yra tarpininkai – statybininkai, kurie ne visada linkę daryti tai, kas nurodyta. Priežastys gali būti įvairios: nuo tinginystės iki tam tikrų iškilusių techninių sunkumų darbo metu. Reikalingas visų pusių bendradarbiavimas, kad sukurto interjero projektas nevirstų kelių skirtingų žmonių nuomone, tuo labiau skoniu. Be to, statybų eigoje iškyla įvairių klausimų, problemų, kurių neįmanoma numatyti interjero projektavimo stadijoje. Kad padėti išspręsti šias problemas, reikalinga būtent ši paslauga. Už šią paslaugą mokama atskirai.